spotkanie posiedzenieUrszula Augustyn, wiceminister edukacji reprezentuje resort na wyjazdowym posiedzeniu rządu w Małopolsce. Na dzień przed wtorkowym posiedzeniem odbyła szereg spotkań między innymi z Katarzyną Cięciak, zastępcą prezydenta Krakowa, dyrektorami małopolskich wydziałów oświaty, harcerzami, przedszkolakami oraz z uczniami – uczestnikami kolonii.

Później spotkała się z uczestnikami i wychowawcami półkolonii w Świetlicy Terapeutycznej SOS Pijarów oraz dziećmi i młodzieżą, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez harcerzy z ZHP – Chorągiew Krakowska. – Kiedyś też byłam harcerzem, bardzo cenię tę działalność. Wiem, ile wymaga pracy i poświęcenia – zdradziła wiceminister.

Urszula Augustyn odwiedziła również wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 14 z oddziałami specjalnymi dla dzieci z autyzmem oraz oddziałem integracyjnym. Podziękowała kadrze za pracę i zaangażowanie.

W siedzibie małopolskiego kuratorium oświaty minister Augustyn spotkała się z dyrektorami wydziałów oświaty z kilkunastu powiatów Małopolski oraz z przedstawicielami policji. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa w szkołach oraz programu rządowego Bezpieczna+.

Ostatnim punktem poniedziałkowej wizyty w Małopolsce jest spotkanie z dziećmi i ich opiekunami, w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

(men)

facebook