ZąbUrszula Augustyn, wiceminister edukacji przywitała nowy rok szkolny z uczniami i nauczycielami w Zębie. Uroczystość była połączona z oddaniem do użytku nowo wybudowanego gimnazjum im. Jana Pawła II.

W uroczystości uczestniczyli również absolwenci szkoły w Zębie: Józef Łuszczek – biegacz narciarski, dwukrotny olimpijczyk, dwukrotny medalista mistrzostw świata w Lahti oraz Kamil Stoch – mistrz świata, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.
Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia nowego budynku edukacyjnego – na szczególnie uwagę zasługuje sala pamięci Patrona Szkoły, w której znajduje się wiele przedmiotów związanych ze Św. Janem Pawłem II są to m.in. kolekcja zdjęć dokumentująca pielgrzymkę szkolnej społeczności gimnazjalnej do Watykanu, medale okolicznościowe, obrazy, a także wyjątkowa rzeźba. 2015 rok jest ważnym czasem w życiu Zespołu Szkół w Zębie. Spełniły się marzenia kilku pokoleń uczniów i nauczycieli. Wspólnym wysiłkiem wielu osób została oddana do użytku nowoczesna placówka edukacyjna.

Gmina Poronin otrzymała pieniądze ze środków unijnych – 3 000 000,00 zł. na powstanie nowego obiektu edukacyjnego w ramach projektu „II etap inwestycji budowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w miejscowości Ząb”.

(men)
facebook