2015 dopalacze
Wybór był naprawdę trudny. Spośród ponad dwóch tysięcy prac wybrano najlepsze z najlepszych!

– Bardzo się cieszę, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy ponad dwa tysiące prac. Wybór rzeczywiście był bardzo trudny – powiedziała w trakcie finałowej gali wiceminister edukacji Urszula Augustyn. – Gratuluję zwycięzcom! – dodała

Spotkanie odbyło się w Senacie RP, a wśród gości specjalnych – poza laureatami – był m.in. Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz Andrzej Wroński z Komendy Głównej Policji.

Organizatorem konkursu „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy” był minister edukacji narodowej, a do współpracy zaproszeni zostali minister zdrowia i minister spraw wewnętrznych.

– Obejrzałem Wasze prace. Są naprawdę wyjątkowe, a przekaz mocny. Gratuluję Wam i dziękuję za zaangażowanie – powiedział Rzecznik Praw Dziecka.

Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały całe klasy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli wspólnie wykonać komiks – pracę konkursową, której treścią była historia pod tytułem „Dopalacze kradną życie”.

– Ponad dwa tysiące prac to ponad dwa tysiące klas, które wspólnie pracowały nad komiksami i które wspólnie rozmawiały o niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami. Pamiętajcie, dopalacze są niebezpieczne i zakazane. Walczmy z nimi wspólnie – mówiła Urszula Augustyn. – Nie pozwólcie nikomu w swoim otoczeniu być samotnym. Tylko razem możemy pomóc tym, którzy mają problem – dodała.
info: https://men.gov.pl/

facebook