19366617 833389046811339 806423844832405082 n

Rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018. Rok wyjątkowy, bo wprowadzający deformę edukacji. Deformę – trudno przecież nazwać reformą działania, które cofają nas metodologicznie, systemowo i merytorycznie do mrocznych czasów edukacji PRL-owskiej.

To, że 4 września możemy spotykać się w szkołach jest efektem determinacji samorządów, które za wszelką cenę starały się dostosować szalone pomysły minister edukacji do realiów swoich gmin i miast. 

Wbrew krytyce licznych środowisk (specjalistów, naukowców, rodziców i nauczycieli), bez szacunku dla dotychczasowych osiągnięć, PIS niszczy system, który podziwiali i chwalili nasi partnerzy z Europy i świata. To błąd! Niestety, zapłacimy za niego wszyscy, a przede wszystkim uczniowie.

Rok szkolny zaczyna się od kłamstw minister edukacji, że nie będzie zwolnień wśród nauczycieli. Pracę już straciło w skali kraju kilka tysięcy osób. W większości zostali zwolnieni, inni nie mając wyjścia odeszli na wcześniejsze emerytury. 

Zrujnowano podstawę programową. Próbuje się manipulować historią. Wymazuje się fakty i postacie kluczowe dla wolnej Polski. Z  listy lektur znikają nobliści, poeci, pisarze i dramaturdzy, których twórczość  jest ponadczasowa.


Szkoła musi się zmieniać, ale nie w takim tempie i nie w taki sposób! 

Chcemy szkoły nowoczesnej, opartej na autorytetach, twórczej, wolnej.

Drodzy Nauczyciele, 

To szczególna chwila dla Was. Chwila próby. Ważne wyzwanie. Wierzę, że potraficie, mimo przeszkód i wbrew sytuacji, przekazywać wartości, nauczać nowocześnie i prawdziwie. I tego Wam życzę.
facebook