Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Azoty zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pupilek lansowany i nominowany przez PiS-owską wierchuszkę na wniosek prokuratury i decyzją sądu trafił za kratki! Nie tylko on, bo w sumie 6 osób, w tym przedstawiciel Grupy Lotos. W tle zarzuty o korupcję, żądania gigantycznych łapówek, powoływanie się na wpływy w spółkach skarbu państwa.

To żaden fake news, chociaż ciężar gatunkowy mógłby na to wskazywać. O sprawie szczegółowo można przeczytać na stronie CBA pod adresem cba.gov.pl

Oto PiS-owska, moralizatorska gęba pełna fałszywych frazesów właśnie pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Maska spadła molierowskim świętoszkom. Tak to właśnie jest, kiedy wydaje się, że wszystko wolno i kiedy brak moralnego kręgosłupa.

Świetny prezent na 90-lecie Zakładów Azotowych w Tarnowie. Cios w wizerunek Spółki. W jej dobre imię.

A zaledwie kilkanaście dni wcześniej z wielkimi fanfarami odtrąbiono otwarcie w Tarnowie Wytwórni Poliamidów II.  Premier przecinała wstęgę i odcinała kupony. Oczywiście zabrakło uczciwości, by przyznać, że to inwestycja wymyślona, zaplanowana i przygotowana przez Zarząd Grupy Azoty sprzed rządów PiS i politycznych przystawek. Brakło też informacji, że uruchomienie instalacji opóźniło się o rok!

Nie było słychać, że nawozy produkowane w Tarnowie praktycznie się nie sprzedają. Nie zająknęła się p. premier, że wyniki giełdowe są słabe – od momentu rządów PiS i obsadzenia stanowisk w Grupie Azoty swoimi ludźmi, Spółka straciła na swojej wartości giełdowej około 3 miliardy złotych!

No cóż, niewygodna prawda w oczy kole. A do uczciwości trzeba odwagi.


Obejrzyj film:


video
 
 
facebook