ua

Cieszy mnie ten tytuł, bo jestem z festiwalem Jazz Contest od jego narodzin. Pomysł i formuła należą do Piotra Pociaska, który dzięki pasji i miłości do jazzu zgromadził wokół siebie oddanych ludzi i całą (ogromną!) robotę wykonał.  No, ale swoje trzy grosze dołożyłam…

Jazz to muzyka pełna emocji i ekspresji. Niełatwa, ale satysfakcjonująca i dla wykonawców, i dla słuchaczy. Zawsze krnąbrna, kontestująca, odważna. Inspirująca. Zawsze pod prąd i w kontrze. W Tarnowie wyjątkowo dobrze zadomowiona. Odkąd pamiętam, nasze miasto pulsowało jazzowymi rytmami.

Dlatego, kiedy przed jedenastu laty profesor Piotr zgłosił się z pomysłem jazzowego festiwalu i prośbą o pomoc w organizacji, nie wahałam się ani chwili. Przetarliśmy ścieżki i pozyskaliśmy finanse od dobrodziejów i instytucji. I poszło. Do dziś rokrocznie wręczam nagrodę dla największej osobowości muzycznej regionu.  Bo Festiwal Jazz Contest to nie tylko koncerty gwiazd światowego formatu, ale też warsztaty i konkursy dla młodych muzyków. Pokłosiem tego edukacyjnego działania jest dobrych kilka nazwisk, które już bardzo poważne liczą się na jazzowej scenie. Laureaci pierwszych edycji Jazz Contest nagrywają płyty z najlepszymi polskimi jazzmanami, tworzą swoje autorskie projekty muzyczne, koncertują, są nagradzani. Z drugiej strony miłośnicy jazzu mogą na żywo posłuchać takich gwiazd, jak: Kenny Garrett, Karen Edwards, Terrence Blanchard, Billy Harper, John Scofield, Calvin Weston i wielu, wielu innych.

Odbyło się już dziesięć edycji Festiwalu. W tym czasie Jazz Contest stał się wizytówką Tarnowa. Jest imprezą świetnie ocenianą i postrzeganą nie tylko w środowisku muzycznym. To marka sama w sobie.

jazz

Jest mi niezmierni miło, że mogę dalej pomagać. Cieszę się bardzo z wyróżnienia, jakie z rąk organizatorów otrzymałam na 10. jubileuszowym Festiwalu.  Dziękuję. Ta nagroda zobowiązuje mnie do dalszych wytężonych wysiłków. Nie zabraknie ich…

facebook