A to nowina! Oto Pagacz Ryszard, nowy szef tarnowskiego oddziału PiS, tworzył będzie terenowe komitety PiS przy każdej radzie osiedla. Powtórzę to raz jeszcze, dla jasności i gdyż bowiem strasznie mi się to podoba, chociaż uwierzyć nie mogę: TERENOWE KOMITETY PiS PRZY KAŻDEJ RADZIE OSIEDLA. Pierwsze skojarzenie: wraca Podstawowa Organizacja Partyjna (POP). Co za fascynujący pomysł, co za piękna idea! Taka wolnościowa w swojej wymowie, wyraźnie idąca naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa obywatelskiego, otwartego, pozarządowego, stowarzyszeniowego, samorządowego. No, cymes!

Jak to będzie szło? Otóż, najpierw przewodniczący Pagacz zbierze w każdym osiedlu 15 prawych i sprawiedliwych i do partii ich zapisze. Jak już ich zbierze i zapisze, będą sobie oni, ci prawi i sprawiedliwi, w osiedlowych radach „poprawiać współpracę z radnymi”, że za radiem RDN zacytuję p. Ryszarda.

I bardzo dobrze, że tak będzie, bo powiedzmy to sobie wprost - te osiedlowe rady to twór jakiś jest dziwaczny. Niby ideowcy i działacze, niby coś tam robią dla współmieszkańców, ale podejrzani przecież, bo w większości nie zapisani do partii PiS. I nie wiadomo, co im się tam, w tych ich głowach osiedlowych kłębi. Dlatego właśnie wyraźnie potrzebują pokierowania, wskazania jedynie słusznych dróg, inaczej: jawnej współpracy JW.

Bez tej współpracy z komitetami terenowymi partii PiS, oni, ci radni osiedlowi, nie wiedzą, co jest, a co nie jest dobre? Czego ludzie oczekują i potrzebują? Na co liczą? Wiadomo przecież powszechnie, że taką wiedzę ma i ją szerzy partia PiS. Szerzy i jednocześnie walczy z błędami i wypaczeniami, ze stonką i biedronką, z imperializmem unijnym (tu warto wspomnieć słynne zwycięstwo partii PiS z UE: 1-27), z obcymi, którzy tylko czyhają, by skoczyć do gardła, z kastami i rozlicznymi zbójami. Siarką i żelazem wypala PiS zło we wszechświecie. Teraz czas wypalić je w osiedlach, dotychczasowym wichrzycielom mówiąc stanowcze nie!

Tak moi drodzy, działacze osiedlowi, już wkrótce przed Wami tytułowy toast w wykonaniu terenowych komitetów PiS. A potem: JW znów nadaje…
facebook