Do Biura Poselskiego Pani Urszuli Augustyn zwrócili sie z prośbą o pomoc mieszkańcy bloku w Koszycach Wielkich, powiat tarnowski. Mimo, iż zapłacili za sowje mieszkania 100% ich wartości, z powodu długów dewelopera 11 rodzin może wylądowąć na bruku.
Posłanka zwróciła się z interpelacją do Pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z prośbą o osobisty nadzór nad tą sprawą.
Treść interpelacji:

Szanowny Panie Ministrze,

jako Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny ma Pan wyjątkowe możliwości interweniowania w sprawach, w których obywatele czują się oszukani, poszkodowani, a instytucje powołane do egzekwowania prawa zawodzą.

W związku z tym zwracam Pana uwagę na sprawę dotyczącą mieszkańców budynku przy ul. Stromej 15a w Koszycach Wielkich. Szczegółowo jest ona opisana w załączonym piśmie.

Jedenaście rodzin, które swoje ciężko zapracowane pieniądze wydały na nowe mieszkania, walczy o dach nad głową, bezpieczeństwo i godność. Nikt nie może uwierzyć, ze spłacone co do złotówki lokale są elementem przetargowym pomiędzy wierzycielami i dłużnikiem, kosztem spokoju i zdrowia mieszkańców. Nikt nie może uwierzyć, ze prokuratura i sąd nie są w stanie przerwać koszmaru rodzin. Z jednej strony toczą się postępowania przed sądem, z drugiej nieruchomość podlega działaniom komornika.

Długi należy regulować, ale odpowiedzialność za nie ponosi ten, kto je zaciągnął. Nie może się to dziać kosztem niewinnych ludzi: rodzin z małymi dziećmi, kobietami w ciąży. Sytuacja odbija się na ich zdrowiu i psychice.

Z informacji uzyskanych od poszkodowanych, którzy zwrócili się do mojego biura poselskiego wnioskuję, ze ta sprawa jest panu ministrowi znana. Dlatego zwracam się z pytaniami:

  1. Jakie podjął Pan działania na rzecz poszkodowanych?
  2. Czy otrzymał Pan informacje o skutkach swojej interwencji?
  3. Czy uważa Pan efekty tej interwencji ( jeśli była) za wystarczające?
  4. Czy potrzebna jest nowa regulacja prawa , by skutecznie chroniła osoby w podobnych sytuacjach? Czy Ministerstwo pod Pana kierownictwem rozpoczęło prace nad taką regulacją?

Jako Prokurator Generalny w każdej chwili może Pan wszcząć procedurę, która zatrzyma koszmar mieszkańców z Koszyc Wielkich, doprowadzi do skutecznego przeniesienia własności i zakończy horror, jaki przezywają. Wielokrotnie w mediach deklarował Pan wrażliwość na cudza krzywdę i walkę o sprawiedliwość. W imieniu jedenastu rodzin apeluję do Pana o natychmiastowe działanie. 

facebook